Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/hospodakycerka/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 Hospoda Kyčerka - ochutnejte Valašsko s chutí - Volný čas

Volný čas

Co Vám můžeme u nás na Kyčerce a v aktivity parku nabídnout

Kyčerka, ležící v údolí Pluskovec, je součástí nejdelší obce české republiky, Velkých Karlovic, ležící v údolí Vsetínské Bečvy a hraničící se Slovenskem. Dochovalo se zde mnoho staveb původní roubené architektury a proto je zde vyhlášena vesnická památková zóna. Avšak u nás můžete v těchto kuriózních chalupách také bydlet.

Začátkem našeho údolí Pluskovec  je Barvičův dům, nesoucí název podle posledního karlovského fojta, který je zároveň muzeem s famózní expozicí a také informačním centrem, které Vám doporučí aktuální program v den vašeho příjezdu i po celý pobyt. Jádrem muzejní sbírky jsou doma vyráběné zemědělské a salašnické nástroje, náhled na postupy zpracování vlny, lnu a výroby ovčího sýru. Atmosféru muzea dokresluje prostá valašská kuchyně s původním vybavením, nabízející charakteristický obraz života lidí na Valašsku. Minulou i současnou lidovou uměleckou tvořivost přibližují soubory řezbářských prací spolu s originálním betlémem. Etnografickou část muzea završuje karlovský kroj zajímavý svou jednoduchostí a výtvarnou čistotou. Samostatná expozice dokládá výrobu lisovaného a foukaného skla v nedalekých Karolinských sklárnách.

Hned nad muzeem, v těsném sousedství, směrem k nám na Kyčerku, Vás ohromí přenádherný, roubený valašský kostel panny Marie Sněžné z roku 1754, jedinečný svojí typickou architekturou, postavený bez jediného hřebíku poctivýma valašskýma rukama spojenýma s valašským fištrónem.

Dále po cestě se ihned za železniční tratí nachází Penzion za Tratí, kde sídlí Valašská rekreologická společnost, starající se o veškeré aktivity pro Vás i Vaše ratolesti při Vašem pobytu u nás. K rekreologické společnosti patří zejména instruktoři všech zde provozovaných sportů a aktivit, půjčovna lyží, sněžnic, kol, hůlek na Nordic Walking a dalšího vybavení pro tyto aktivity. Zaměstnanci rekreologické společnosti jsou připraveni se Vám naplno věnovat a připravit pro Vás zábavu a aktivity pro celý Váš pobyt. Zvládnou pro Vás připravit lyžařskou školu, jízdy na kolech s instruktory, nordic walking, procházky po okolí s povídáním, jízdy na raftech, kolečkových bruslích apod. Program Vám připraví na míru, a to jak sportovcům profesionálním, tak i hobby. Pro ztmelení kolektivu pro Vás připravíme i psychosociální hry a teambuildingové aktivity.

 

 

Při Vašem dalším postupu údolím potkáte po pravé ruce první část Ski Areálu Kyčerka, kde je postaráno převážně od nejmenších až po teenagery. Součástí první části areálu je občerstvení Iglú u Eskymáka s vnitřním i venkovním posezením. Naproti Ski Areálu se nachází velké parkoviště sloužící hlavně v zimních měsících pro Vás, lyžaře.

 

Pak už Vám zbývá jen pár kroků k penzionu Gaudeamus a opravdu nedaleké Hospodě Kyčerka. Cesta k restauraci je vedená od penzionu Gaudeamus po dřevěných schodech a je lemována dřevěnými sochami místních sochařů. Na konci cesty, těsně pod Hospodou Kyčerka je vybudován dřevěný betlém, který určitě stojí za shlédnutí.

 

V neposlední řadě je třeba také zmínit dřevěné Valašské chalupy se šindelovými střechami a silnou intimní zónou, v jejichž okolí se pasou stáda ovcí, které stejně jako Gaudeamus a apartmány na Hospodě Kyčerka slouží k ubytování.

Hospoda Kyčerka nabízí pravou valašskou atmosféru a především poctivou domácí kuchyni, využívající suroviny z vlastních chovů a místních farem. Samozřejmostí je u nás zážitková gastronomie, kde kuchaři připravují pokrmy mezi Vámi přímo na originální peci v Hospodě a roznáší Vám je mezi Vámi. Nabídneme Vám i pečivo z domácí pekárny, jako například podmáslový chléb. Ze svých letních teras nabízí kouzelný výhled do malebné krajiny Velkých Karlovic. Samozřejmostí se již stalo pořádání pravidelných hudebních večerů s živou hudbou, která láká k poslechu i tanci. Nechybějí však ani folklorní pořady a besedy se zajímavými osobnostmi. Každý týden pořádáme gastro-festivaly na různá témata s přípravou jídel řed hosty a promlouvají k nim přes hlavové mikrofony, kdy komentují přípravu dobrot. Nedílnou součástí Hospody Kyčerka je samostatná Udírna u Chudějů, kde na terase hned vedle udírny můžete ochutnat naše výrobky, nebo se přímo podílet na výrobě klobás, sýrů, uzení masa, či ryb. Jednou ze specialit Hospody Kyčerka jsou grilovaná jehňata na kříži, která pro Vás rádi připravíme včetně samotného rituálu grilování.

 

 

 

Nezapomínáme ani na nejmenší. Dětem je v areálu k dispozici dětský koutek spolu se zábavnými atrakcemi, jako například trampolína či houpačky.

 

Nesmíme opomenout také nově otevřený Bike Park Kyčerka, který je určen pro všechny kategorie bikerů. K dispozici jsou tři druhy tratí, z nichž jedna pro začátečníky, jedna pro „hobby bikery“ a poslední, třetí trať, pro profíky. Tratě vedou jak lesem, tak po sjezdovce a jsou obohaceny dřevěnými překážkami a dalšími zábavnými nebo technickými prvky pro zlepšení prožitku z celkové jízdy. Tratě jsou postaveny tak, že využívají gravitace a pokud nechcete, nemusíte od začátku až do konce ani jednou šlápnout. Tratě projektoval Erich Bourgon a jsme jediní v ČR s jejich doplňky a precizností. Budují se i kardiostezky pro všechny generace.

Bike Parku Kyčerka najde využití každý biker, bez ohledu na věk, velikost a dovednosti. Samozřejmostí je půjčovna různých i celoodpružených kol Specialized. Servis či zkušení instruktoři nesmí chybět a jsou připraveni se Vám naplno věnovat s cílem nejlepšího možného zážitku pro Vás.

Nedaleko údolí Pluskovec se nachází nově zbudovaný letní aquapark a v horní části Karlovic jsou k dispozici termální bazény a golfové hřiště. Směrem k okresnímu městu Vsetín je přírodní jezero „Balaton“, kde je samozřejmostí letní koupání a jako další atrakce jsou zde skokanské můstky. Loďky a rafty zde doveze naše rekreologická společnost.

 

 

Na všechna zmíněná místa Vás tam i zpět rádi dovezeme naším klimatizovaným Busem.

 

Velké Karlovice jsou, jak jsme již zmínili nejdelší obcí v České Republice. Již několik desítek let k nám zavítá velké množství lidí, aby si mohli prohlédnout památky jak Velkých Karlovic, tak i Valašska. Když už jsme zmínili údolí Pluskovec, které je místem našeho působení, povíme Vám něco i o dalších karlovských údolích, kde opravdu je na co se dívat.

 

Začneme tedy údolím Jezerné, které se nachází nedaleko od Pluskovce. V Jezerném se nachází závalové jezero s příhodným názvem „Karlovské jezero“, které je tvořeno sesuvem půdy, nebo zatarasením vodního toku kameny. Díky těmto přírodním jevům je „Karlovské jezero“ opředeno mnoha legendami, z nichž například jedním z autorů je Karel Jaromír Erben, který o něm píše, že se v něm rodí draci.

 

Druhým nejznámějším údolím Velkých Karlovic je údolí Léskové s na nás navazujícím známým pralesem Razula, jež je národní přírodní rezervací. V pralese je k vidění 350 let starý buk „Na Bařince“

 

Další tipy na výlety do okolí:

 

Rozhledna Súkenická se nachází na vrchu Čarták. Její výška je 30 m a nabízí letecký pohled na hřebeny moravskoslezských Beskyd, Vsetínských vrchů, Javorníků a masivu slovenských hor.

 

Rozhledna na ztracenci je dřevěná rozhledna na vrcholu hory Ztracenec, v nadmořské výšce 1055 m n. m. a výhled nabízí rovněž exkluzivní.

 

 

Přijděte do údolí plného chutí a zážitků snoubící s valašskou atmosférou a nádhernou přírodou. Toto místo je určené pro všechny generace, sportovce a milovníky pohodlí. Tak neváhejte.

!!!! Těšíme se na Vás!!!!

 

Novinky

07.11.2017Oslavte s námi Svatého Martina

SVATOMARTINSKÉ MENU OD 10.-12.11. 250,- Husí paštika s brusinkama, toustík Polévka Husí kaldoun…...

více informací
29.02.2016Cyklistický festival tří národů

Přijďte se podívat na velký "CYKLISTICKÝ FESTIVAL TŘÍ NÁRODŮ"   ...

více informací
Archív aktualit